Práve 1. 10. 2018 ubehlo od získania mojej AKREDITÁCIE rovných 365 dní, a preto som sa rozhodla si toto obdobie trošku zhrnúť. Od jej získania mám za sebou:

• stovky hodín strávených na čerstvom vzduchu za každého počasia. Za zdravie som kráčala v daždi, fujavici, mrazoch, hmle ale ja letnom večernom vánku, v tieni lesov, či na rozhorúčenej lúke.
270 Nordic Walking aktivít, čo znamená, že som nevynechala takmer žiadny deň
2198 km v nohách a paličkách
• dva zničené páry nových športových topánok
• desiatky nových úžasných ľudí (počítam, že to bude aj cez stovku ľudí)
• tisícky krásnych fotografií z prechádzok
•  neuveriteľné chvíle, ktoré ma obohatili o nové zážitky a nespočetne veľa krát urobili šťastnou
• mám o 8 kg menej (stále je z čoho chudnúť, to už ale budem musieť zlepšiť svoje stravovacie návyky

Vďaka walkingu sa mi zmiernila aj peľová alergia, zbavila som sa tŕpnutia prstov na rukách. Ustúpili tiež bolesti krčnej a krížovej chrbtice.

Spojenie užitočného s príjemným

Od získania akreditácie som organizovala rôzne workshopy, kurzy, prechádzky o samote aj v spoločnosti, turistiku. Zúčastnila som sa nočného 5km behu v Liptovskom Mikuláši, pretekov v Tatrách, Kežmarku, Pieninách a navštívila po prvý krát vrchy Baranec, Kriváň, Chopok – Ďumbier, Solisko, Kráľovú Hoľu, Velký Fatranský Kriváň, Janov grúň.

Videla som nádheru mnohých miest v Tatrách, ako napríklad Skalnatého Plesa, Jámskeho Plesa, Popradského Plesa, Zeleného Plesa. Viac krát som bola okúzlená krásou Štrbského Plesa a očarujúce boli aj Račkové či Roháčske Plesá. Navštívila som aj Čutkovskú, Žiarsku, Kvačiansku, Jánsku, Kokavskú, Tichú dolinu. Ďalej tiež Vlkolínec, Podbanské, Havránok Tvarožnú, lúky nad Liptovskou Tepličkou či Liptovským Trnovcom, Liptovskou Annou. Na prechádzku sa oplatí vybrať a očami preskenovať Pieniny, Podbanské, Havránok, Tvarožnú, rozhľadne Pavčiná Lehota, či priehradu Čierny Váh, Kalváriu v Starom Smokovci, Liptovský hrad, Liptovské Sliače, Ludrovskú dolinu aj vodopád Skok.

Prvý krát v živote som kráčala v tme s čelovkou alebo po snehu so snežnicami na nohách, vyskúšala som si charitatívneho Spartana, bola na bežeckých pretekoch a zúčastnila sa aj rôznych pretekov v disciplíne nordic walking.

Taktiež som si po prvý krát vyskúšala ako chutí turistika v zahraničí a navštívila Trolltunga, Kjerag, Preikestolen, vodopád Månafossen.

Vďaka Nordic Walkingu som sa začala viac hýbať a žiť, je proste super 🙂

Pridaj komentár